Administration. Personale. Presse. Kontakt kontoret
eller skriv til den
rigtige medarbejder her.

Genvej til nyttig viden

Kontaktoplysninger

Skive Gymnasium
Egerisvej 180
7800 Skive
Tlf. 9752 2466

Mandag – torsdag: 7.45-15.00
Fredag: 7.45 -14.00

E-post:
epost@skivegym.dk og sikkerpost@skivegym.dk

EAN: 5798000558014
CVR: 29553424
Institutionsnummer: 779012

Rektor – Lars Erik Nielsen
Telefon: 9752 2466
Mobil: 2016 3984
E-post: len@skivegym.dk

Bygningschef

Torben Morgen Andersen
Mobil: 2148 8902
E-post: tan@skivegym.dk

Studievejledere

Jakob Gam Kahr (JKA)
Mobil:3032 7639
E-post: jka@skivegym.dk

Maja Kieffer Pedersen (MKP)
Mobil: 2666 8096
E-post: mkp@skivegym.dk

Mette Hjuler Hansen (MHH)
Mobil: 3148 8859
E-post: mhh@skivegym.dk

Mette Dalgaard Ladefoged
Mobil: 2231 7948
E-post: mla@skivegym.dk

Kontakt os

    Ledelse

    Lars Erik Nielsen
    Rektor
    Mobil: 20163984

    len@skivegym.dk

    Lotte Juhl Berg
    Vicerektor

    lbe@skivegym.dk

    Carsten Kristensen
    Økonomichef

    ckr@skivegym.dk

    Torben M Andersen
    Bygningschef
    Mobil: 21488902

    tan@skivegym.dk

    Thomas Lynghøj 
    Uddannelsesleder

    tlc@skivegym.dk

    Undervisning

    Anders
    Teglgaard Kjær
    (ATK)
    Lektor i historie, innovation
    og naturgeografi.
    atk@skivegym.dk
    Angelina
    Kehlet
    (AKE)
    Lektor i engelsk
    og kinesisk.
    Ann Mette
    P. Haahr
    (AMH)
    Lektor i kemi
    og matematik.
    Anne Mette
    R. Kristensen
    (AMK)
    Lektor i dansk
    og religion.
    Anne
    Toft Vestergaard
    (ATV)
    Lektor i spansk
    og dansk.
     Læsevejleder.
    Annemarie
    Slej Boje
    (ASB)
    Lektor i engelsk
    og dansk.
    Benjamin
    Graneberg
    (BGR)
    Lektor i historie
    og psykologi.
    Bente Beck
    Sørensen
    (BBS)
    Lektor i engelsk
    og billedkunst.
    Faglig koordinator.
    Bodil
    Anker-Møller
    (BAM)
    Lektor i  historie,
    samfundsfag og musik.

    Carsten
    O. Kristensen

    (COK)
    Lektor i biologi og 
    mediefag.
    Tillidsrepræsentant.
    cok@skivegym.dk

    Dorthe
    Waagner

    (DWA)
    Lektor i
    biologi og kemi.

    dwa@skivegym.dk

    Erik
    Pold

    (EPO)
    Lektor i
    historie og idræt.

    epo@skivegym.dk

    Gitte
    Breum Esbjørn

    (GBE)
    Lektor i
    religion og historie.

    gbe@skivegym.dk

    Helle
    Brask Pedersen

    (HBP)
    Lektor i 
    engelsk og historie.

    hbp@skivegym.dk

    Jakob
    Gam Kahr

    (JKA)
    Lektor i samfundsfag
    og psykologi. Studievejleder.
    Faglig koordinator
    jka@skivegym.dk

    Jan
    Solvang

    (JSO)
    Lektor i spansk
    og mediefag.
    Faglig koordinator.
    jso@skivegym.dk

    Jeanette
    M. Christensen

    (JMC)
    Lektor i
    psykologi og religion.

    jmc@skivegym.dk

    Jens
    Busck

    (JBU)
    Lektor i
    fysik.

    jbu@skivegym.dk

    Jens
    Gosvig

    (JGO)
    Lektor i
    idræt og kemi.

    jgo@skivegym.dk

    Jens
    Gregersen

    (JGR)
    Lektor i
    biologi.

    jgr@skivegym.dk

    Jens
    Randrup

    (JRA)
    Lektor i
    idræt og psykologi.
    Faglig koordinator.
    jra@skivegym.dk

    Jeppe Bo
    Nielsen

    (JBN)
    Lektor i
    biologi og idræt.

    jbn@skivegym.dk

    Karen
    Pedersen

    (KPE)
    Lektor i
    matematik og musik.

    kpe@skivegym.dk

    Lars Erik
    Nielsen

    (LEN)
    Rektor.
    Lektor i samfundsfag
    og erhvervsøkonomi.
    len@skivegym.dk

    Lene Raae
    Søndergaard

    (LRS)
    Lektor i
    spansk, tysk.

    lrs@skivegym.dk

    Leo Holst
    Jeppesen

    (LHJ)
    Lektor i
    biologi og kemi. Rusmiddelkonsulent
    Faglig koordinator.
    lhj@skivegym.dk

    Lotte
    Juhl Berg
    (LBE)

    Vicerektor.
    Lektor i
    dansk og psykologi.
    lbe@skivegym.dk

    Maja Kieffer 
    Pedersen
    (MKP)
    Lektor i
    samfundsfag og historie.
    Studievejleder.
    mkp@skivegym.dk

    Malene
    Aaes Kvist

    (MAK)
    Lektor i
    dansk og idræt.

    mak@skivegym.dk

    Malou
    Mikkelsen

    (MMK)
    Adjunkt i
    matematik og kemi.

    mmk@skivegym.dk

    Marianne
    Riisbøll

    (MRI)
    Lektor i
    engelsk og dansk.

    mri@skivegym.dk

    Martin
    G. Andersen

    (MGA)
    Lektor i fransk,
    spansk og engelsk.

    mga@skivegym.dk

    Martin
    Bundgaard

    (MBU)
    Lektor i dansk
    og historie.
    Læsevejleder
    mbu@skivegym.dk

    Mathilde
    Thorn Ljungdahl

    (MTL)
    Adjukt i fysik
    og naturgeografi.

    mtl@skivegym.dk

    May-Britt
    Hestehauge

    (MBH)
    Lektor i 
    spansk og tysk.
    SoMe-manager.
    mbh@skivegym.dk

    Mette
    Hjuler Hansen

    (MHH)
    Lektor i musik og 
    billedkunst.
    Studievejleder.
    mhh@skivegym.dk

    Mette
    Dalgaard Ladefoged

    (MLA)
    Lektor i
    dansk og historie.
    Studievejleder.
    mla@skivegym.dk

    Mette
    Randrup

    (MRA)
    Lektor i
    tysk og religion.

    mra@skivegym.dk

    Michael 
    Besser
    (MBE)
    Lektor i
    matematik og fysik.

    mbe@skivegym.dk

    Nadja
    Feld

    (NFE)
    Lektor i kemi
    og matematik.
    Skemakoordinator.
    nfe@skivegym.dk

    Niels
    Jessen-Hansen

    (NJH)
    Lektor i 
     matematik og
    idræt.
    njh@skivegym.dk

    Ole
    Lilleør

    (OLI)
    Lektor i 
    biologi og filosofi.

    oli@skivegym.dk

    Pawel
    Nørgaard Preiss

    (PPR)
    Lektor i 
    matematik og fysik.

    ppr@skivegym.dk

    Per
    Fack

    (PFA)
    Lektor i 
    matematik og
    informatik.
    pfa@skivegym.dk

    Peter
    Martiny

    (PMA)
    Lektor i 
    dansk og filosofi.

    pma@skivegym.dk

    Pia
    Knudsen

    (PKN)
    Adjunkt i 
    fysik og matematik.

    pkn@skivegym.dk

    Poul
    Jensen

    (PJE)
    Lektor i tysk
    latin, musik og 
    oldtidskundskab.
    pje@skivegym.dk

    Preben
    Kjærulff

    (PKJ)
    Lektor i 
    samfundsfag
    og dansk.
    pje@skivegym.dk

    Sara
    Engfred

    (SEN)
    Lektor i 
    engelsk
    og religion.
    sen@skivegym.dk

    Sine
    Mortensen

    (SIM)
    Lektor i 
    dansk og historie.
    Faglig koordinator.
    sim@skivegym.dk

    Sofie 
    Meng Skjæveland
    (SMK)
    Lektor i 
    matematik og
    kemi.
    smk@skivegym.dk

    Stig
    Ross Sørensen

    (SRO)
    Lektor i 
    kemi og dansk.

    sro@skivegym.dk

    Stine
    Fuglsang

    (SMO)
    Lektor i 
    engelsk og fransk.

    smo@skivegym.dk

    Susanne
    Bejer

    (SBE)
    Lektor i dansk,
    latin, græsk og
    oldtidskundskab.
    sbe@skivegym.dk

    Søren
    Rasmussen

    (SGR)
    Lektor i
    musik og
    samfundsfag.
    sgr@skivegym.dk

    Søren
    Guldberg

    (SGU)
    Lektor i
    musik og kemi.

    sgu@skivegym.dk

    Søren
    Hymøller

    (SHY)
    Lektor i
    historie og religion.

    shy@skivegym.dk

    Tania
    Rettig

    (TRE)
    Lektor i
    dansk og historie.

    tre@skivegym.dk

    Thea
    Kristiansen

    (TKR)
    Lektor i
    biologi og matematik.

    tkr@skivegym.dk

    Thomas
    Lynghøj

    (TLC)
    Lektor i
    fysik og matematik.
    Uddannelsesleder.
    tlc@skivegym.dk

    Tommy
    Mørup Kehlet

    (TKE)
    Lektor i
    engelsk og 
    samfundsfag.
    tke@skivegym.dk

    Torben
    Rønne

    (TRO)
    Lektor i fysik
    matematik og 
    tysk.
    tro@skivegym.dk

    Vejledning

    Jakob
    Gam Kahr
    (JKA)
    Mobil:3032 7639

    jka@skivegym.dk

    Maja Kieffer
    Pedersen

    (MKP)
    Mobil: 2666 8096

    mkp@skivegym.dk

    Mette
    Hjuler Hansen

    (MHH)
    Mobil: 3148 8859

    mhh@skivegym.dk

    Mette Dalgaard
    Ladefoged

    (MLA)
    Mobil: 22317948

    mla@skivegym.dk

    Administration

    Carsten A
    Kristensen

    (CKR)
    Økonomichef.

    ckr@skivegym.dk

    Mie
    Bendtsen

    (MIB)
    Studieadministration
    og reception.

    mib@skivegym.dk

    Line Roel
    Steffensen

    (LST)
    Studieadmin.
    skema og
    bibliotek.
    lst@skivegym.dk

    Hanne
    Sørensen

    (HSO)
    Bogholder og 
    tillidsrepræsentant.

    hso@skivegym.dk

    Helle
    Andersen

    (HAN)
    Administration og
    reception.

    han@skivegym.dk

    Toke
    Rasmussen
    (TOR)
    Biblioteks-
    medhjælper.

    tor@skivegym.dk

    IT og teknik

    Ved fejl / mangler kontakt: pedel@skivegym.dk

     

    Anders
    Andersen
    (AAN)
    Elektriker.

    aan@skivegym.dk

    Andreas
    Lesanner
    (ASL)
    IT-supporter.

    asl@skivegym.dk

    Elsebeth
    Albrechtsen
    (EAL)
    Serviceassistent.

    eal@skivegym.dk

    Gert
    Jakobsen
    (GJA)
    IT-ansvarlig.

    gja@skivegym.dk

    Jane Børsting
    Jørgensen
    (JBJ)
    Maler.

    jbj@skivegym.dk

    Khadbua 
    Jum Somwasana
    (JUM)
    Serviceassistent.

    jum@skivegym.dk

    Lisbeth
    Værden Jensen
    (LJE)
    Serviceassistent.

    lje@skivegym.dk

    Richard K
    Ellegaard
    (RKE)
    Gartner.

    rke@skivegym.dk

    Torben
    Andersen
    (TAN)
    Bygningschef.
    Mobil: 21488902
    tan@skivegym.dk

    Wilma
    Alegro Trankjær
    (WTR)
    Seviceassistent.

    wtr@skivegym.dk

    Følg os

    #skivegymnasium